"...הסופה הזאת היא לא סתם סופה זרה שהגיעה מאיזה מקום רחוק. היא אתה עצמך. היא מתוכך. ולכן מה שאתה יכול לעשות הוא להיכנע למאבק, להכניס רגל אל לב הסופה, לאטום היטב את העיניים ואת האוזניים שלא יחדור לתוכן חול, ולעבור בתוכה צעד אחר צעד... ואז, כשתישוך הסופה, אתה עצמך לא תוכל להבין כיצד עברת בה ושרדת. אבל דבר אחד יהיה ברור- כשתצא ממנה ותשרוד אותה לא תהיה אותו אדם שהכניס רגל לתוכה."
(מתוך: "קפקא על החוף", הרוקי מורקמי)


נעים להכיר

שמי רועי ואני פסיכולוג קליני, בעל תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת חיפה ותואר מומחה מטעם משרד הבריאות.
בשנת 2005 התחלתי לעסוק בטיפול ומאז תקופה ארוכה טיפלתי במסגרות ציבוריות ופרטיות באוכלוסיה מגוונת ובקשת רחבה של קשיים ובעיות פסיכולוגיות. כבר מעל עשור אני מציע את שירותיי למבוגרים ונוער בקליניקה פרטית, אינטימית ונעימה במרכז תל-אביב. כמו כן, אני משמש כמרצה בתוכניות לפסיכותרפיה של מרכז ויניקוט וביה"ס תמורות (אונ' בר-אילן). 


♦ הגישה הטיפולית המרכזית שלי היא פסיכודינמית, אך במידת הצורך אני משלב אלמנטים של טיפול קוגניטיבי-התנהגותי (סי.בי.טי). ניתן להיעזר בי במצבים של דיכאוןחרדה, קשיים בתחום הבינאישי או המיני, הפרעות אישיות, מצבי משברטראומה, שאלות סביב זהות וקשיים רגשיים אחרים. 


♦ בנוסף, אני מציע סיוע גם לאנשים הרוצים להכיר את עצמם יותר, להתפתח ולממש את הפוטנציאל שלהם במלואו. 


♦ מטפלים מתחומים שונים (עו"סים, פסיכולוגים, פסיכיאטרים ופסיכותרפיסטים) המעוניינים בהדרכה מקצועית שוטפת מעשירה ומעצימה ו/או בהכנה לבחינות ההסמכה מוזמנים אף הם לפנות אליי.


♦ אני מציע גם טיפול והדרכה מקצועית בוידאו אונליין במקרים בהם מפגש פיזי אינו אפשרי מסיבה כזו או אחרת.

 

שאלות נפוצות

מהו פסיכולוג קליני?

פסיכולוג קליני הוא פסיכולוג שסיים תואר ראשון בפסיכולוגיה, תואר שני בפסיכולוגיה קלינית ולאחר מכן ארבע שנים של התמחות במסגרות טיפוליות. קיימים מספר תחומי התמחות בפסיכולוגיה (ישנם פסיכולוגים חינוכיים, התפתחותיים, ארגוניים ועוד) ומה שמייחד את הפסיכולוג הקליני הוא ההתמקצעות בטיפול ובאבחון של בעיות רגשיות וקשיים נפשיים.


מתי כדאי לפנות לטיפול פסיכולוגי?

כדאי לפנות לטיפול כאשר עולה הצורך בכך, כלומר הפנייה צריכה להגיע מתוך מוטיבציה של המטופל. לרוב אנשים פונים לפסיכולוג קליני במצבי משבר, לאחר אירוע טראומטי, כשהם חווים דיכאון, חרדה, קשיי שינה או קשיים בזוגיות. עם זאת, לעיתים קרובות פונים לפסיכולוג גם מסיבות עמומות יותר כמו: תחושת חוסר מיצוי, בלבול לגבי כיוון בחיים או תחושת ריקנות ושעמום כרונית.

איך בוחרים פסיכולוג?

יש הרבה פסיכולוגים בארץ והמון פסיכולוגים בתל-אביב וקל להתבלבל מההיצע הרחב. אז איך בכל-זאת בוחרים פסיכולוג בתל-אביב? כלל בסיסי הוא לחפש פסיכולוג בעל ותק וניסיון, כזה שניכר שיש לו ידע וששמו הולך לפניו. המלצות ממכרים יכולות גם הן לסייע, אך הן לא מבטיחות בהכרח שתהיה כימיה עם המטפל ולכן חשוב להיפגש עם הפסיכולוג המיועד לפגישה או שתיים כדי לקבל רושם ראשוני ולחוש אם ישנה התאמה בסיסית ביניכם.

האם טיפלת כבר בבעיה כמו שלי?

כפסיכולוג טיפלתי עד היום בקשת רחבה מאוד של מצבים ובעיות, קלות וחמורות. בעיות כמו דיכאון אחרי לידה, משברי זוגיות, קשיים במציאת אהבה, הפרעות אישיות, הפרעות מצב-רוח ועוד ועוד. עם זאת מעולם עוד לא טיפלתי בך ועל כן הטיפול שלך יהיה ייחודי ומותאם לצרכים שלך ולאישיות שלך.

כמה זמן נמשך טיפול פסיכולוגי?

המשך של טיפול פסיכולוגי הוא משתנה ותלוי מאוד במטרות ובצרכים של המטופל. עם זאת, באופן כללי טיפול פסיכולוגי כמו זה שאני דוגל ומאמין בו הוא לרוב תהליך מעמיק ולא תמיד קצר. דרוש זמן כדי לשנות דפוסי חשיבה מושרשים והתנהגויות שנמשכות שנים רבות. ישנם פסיכולוגים המציעים טיפול פסיכולוגי קצר-מועד, אך לדעתי טיפול כזה מתאים לבעיות מאוד נקודתיות ובמקרים של קשיים אחרים טיפול קצר יעזור, בדרך כלל, רק לטווח הקצר.

טיפול פסיכולוגי פרטי זה דבר נורא יקר, לא?...

לא בהכרח. טיפול פסיכולוגי פרטי הוא אומנם לא דבר זול, אך מניסיוני כפסיכולוג קליני אני מאמין שלרוב זוהי אחת ההשקעות המשתלמות ביותר בחייו של אדם, אפילו מבחינה כלכלית. ישנן כמובן אופציות לטיפול מוזל במסגרות ציבוריות או במסגרת קופות-החולים אך יש להכיר את החסרונות של אלו (מבחינת סודיות ודיסקרטיות, גמישות בשעות, משך ההמתנה לטיפול ומשך הטיפול עצמו) לפני שמקבלים החלטה חשובה כמו בחירת טיפול פסיכולוגי.

יש לי עוד שאלות/ספקות/תהיות... האם אפשר להתייעץ איתך לגביהן?